KASKO apdrošināšana

KASKO apdrošināšana ir brīvprātīga transportlīdzekļa apdrošināšana, kas atlīdzina zaudējumus, kas radušies ne tikai ceļu satiksmes negadījuma rezultātā, bet arī, ja automašīna ir nodarīts kāds bojājums, notikusi ugunsnelaime vai kādā citādā veidā automašīnai ir radīti bojājumi. Atšķirībā no OCTA apdrošināšanas, šī ir brīvprātīga polise. KASKO ir iespējams iegādāties pie lielākajām apdrošināšanas kompānijām apdrošināšanainternetā.lv.

Pret ko aizsargā KASKO?

KASKO apdrošināšana pasargā mūs un mūsu auto no liekiem izdevumiem, ja ir gadījušies šādi atgadījumi:

  • Sadursme ar citu transportlīdzekli (divi un vairāk);
  • Sadursme ar šķērsli, piemēram, uzbraukšana kādam priekšmetam, iebraukšana bedrē, iebraukšana sētā, sienā, ceļazīmē, utt;
  • Uzbraukšana gājējam vai dzīvniekam;
  • Ja kāds ir tīši vai netīši sabojājis jūsu auto – izsisti stikli, bojāta virsbūve, u.c.;
  • Apzagšana – ja kāds ir iekārojis auto spoguļus, magnetolu, riteņus vai citas svarīgas detaļas;
  • Krītoši priekšmeti, kas saistīti ar celtniecības darbiem, nogāztiem kokiem, sniegu un lāstekām, utml;
  • Dabas stihiju rezultātā nodarīti bojājumi;
  • Ugunsgrēks un/vai eksplozija;
  • Zādzība – ja spēkrats gluži vienkārši ir nozagts.

Papildus pakalpojumi

To, kāda būs apdrošināšanas polises cena, nosaka apdrošināšanas kompānijas, taču tas nav vienīgais ar ko katra kompānija atšķiras. Ir arī papildus pakalpojumi, kuri tiek piedāvāti klientiem, turklāt tie mēdz būt tik vilinoši, ka pat pārvilina klientus no vienas firmas uz otru. Pie šiem papildus pakalpojumiem var pieskaitīt servisu octaapdrošināšana.lv, citi piedāvā ievērojamas atlaides, ja polise tiek pirkta internetā, citi piedāvā papildus apdrošināmos riskus. To, kas ir izdevīgāk, nepieciešams izvērtēt katram autoīpašniekam individuāli. Atšķiras arī apdrošināšanas prēmijas izmaksas termiņi – citi piedāvā nedēļu, citi divas.

Kas ietekmē polises cenu?

Kā jau katrai apdrošināšanas polisei, cena variē atkarībā no dažādiem aspektiem. Arī KASKO apdrošināšana nav izņēmums. KASKO cena ir atkarīga no: izvēlētā pašriska lieluma (jo lielāku zaudējuma daļu uzņematies segt Jūs, jo lētāka polise). Svarīgs arī ir autovadītāja vecums un braukšanas stāžs, automašīnas marka, modelis un vecums. Polises cenu ietekmē arī tas, kādas pretaizdzīšanas sistēmas esat izvēlējies uzstādīt savā auto, kā arī teritoriju, kurā esat noteicis, ka KASKO apdrošināšana darbosies. Ja izvēlēsieties lielāku pašriska summu, kā ari spēsiet polises cenu apmaksāt vienā vai divos maksājumos, tās cena būs ievērojami mazāka. Citas kompānijas saviem patstāvīgajiem klientiem piedāvā atlaides.

Kas nepieciešams, lai iegādātos KASKO?

Tā pat kā OCTA un daudzas citas apdrošināšanas polises, arī KASKO var iegādāties divos veidos – klātienē  un ar interneta starpniecību. Ja vēlaties polisi iegādāties klātienē, Jums jādodas uz sevis izvēlētu apdrošināšanas biroju, kas šādu iespēju piedāvā, un uzrādot nepieciešamās ziņas par sevi un savu transportlīdzekli, kā arī visas atslēgas un pretaizdzīšanas iekārtu vadības ierīces, noformēt polisi. Polises noformēšanas brīdī būs nepieciešams veikt apdrošināmā transportlīdzekļa apskati. Internetā iegādāsies šo polisi ir vienkāršāk –  jāaizpilda pieteikuma forma un jānosūta uz apdrošināšanas firmu. Līdz ko pieteikums būs saņemts, ar Jums sazināsies firmas pārstāvis, lai vienotos par turpmāko darbību.

Atšķirība

Ir būtiska atšķirība starp OCTA apdrošināšanu un KASKO apdrošināšanu. KASKO apdrošināšana sedz zaudējumus arī tad, ja tie ir radušies auto īpašnieka paša vainas pēc. Daudz iespējams arī nezinās to, ka, ja iegādājies auto līzingā, KASKO apdrošināšana ir līzinga kompānijas vai bankas obligāta  prasība.

KASKO polisi ir iespējams iegādāties ne tikai automašīnām, bet arī autobusiem, traktortehnikai, piekabēm un motocikliem. Izvēlies sev izdevīgāko polisi, taču neaizmirsti, ka uzmanīga braukšana ir daudz lielākā vērtē!

Skatīts: 6309